PIX
polski samochód elektryczny
projektowanie produktu

Ultrakrótki, dwuosobowy samochód miejski. Charakter samochodu nadaje tłoczenie na masce inspirowane motywami z haftów ludowych.
Z uwagi na ambitne plany eksportowe chcieliśmy nadać autu niepowtarzalny charakter, tak aby poza atrakcyjną sylwetką miał do zaoferowania również coś unikalnego, charakterystycznego dla naszego kraju i stanowił swoistą kulturową wizytówkę Polski.

projektowanie produktu

Przeprowadzone w 2015 r. Warszawskie Badanie Ruchu wykazało, że jednym samochodem porusza się po warszawskich ulicach średnio 1,3 osoby. Założenia Planu Rozwoju Elektromobilności wskazują, że do końca 2025 roku po polskich miastach ma jeździć milion elektrycznych aut. W związku z powyższym, wielką szansą na zwiększenie przepustowości ulic oraz uwolnienie ogromnej ilości miejsc parkingowych, zdaje się być wprowadzenie na rynek auta ultrakrótkiego. Mierząc niecałe 250 cm długości, zaproponowane nadwozie pozwala na parkowanie pojazdu prostopadle na standardowym miejscu parkingowym. Przy stosunkowo niedużym zasięgu (Ok. 150 km, zimą nawet połowa tego), oraz bardzo dużej liczbie samochodów elektrycznych na naszych ulicach, kluczowym elementem designu staje się dostępność stacji ładowania. Mogłyby być one sytuowane w taki sam sposób jak parkomaty (lub nawet być ich częścią), a każda z nich pozwalałaby ładować równocześnie 3 auta .

electric car
wzornictwo przemysłowe

wzornictwo przemysłowe
wzornictwo przemysłowe
wzornictwo przemysłowe
projektowanie pojazdów
projektowanie transportu
product design
projektowanie pojazdów 2sympleks
projektant warszawa

Publikacje

    

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!